TOŠabac!

Kontaktirajte nas
Uspešan nastup TOŠ-a na Sajmu turizma u Kragujevcu
Uspešan nastup TOŠ-a na Sajmu turizma u Kragujevcu

Na 11. Međunarodnom sajmu turizma i seoskog turizma, prvi put brojne potencijale grada na Savi predstavila je Turistička organizacija grada Šapca. Oko sto izlagača iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Slovenije i Mađarske tokom tri dana u srcu Šumadije posetiocima je prezentovalo brojne sadržaje, od rekreativnog, banjskog, lovnog, ribolovnog, do spa programa. Gosti Sajma bili su u prilici da se upoznaju i sa zanimljivom ponudom grada Šapca, kao i radom Turističke organizacije.

  • Velika poseta Sajmu je dobra prilika da velikom broju ljudi predstavimo sve ono što mogu videti ukoliko posete naš grad. Mislim da smo nastup na sajmu iskoristili na pravi način i da će u narednom periodu u naš grad doći veći broj posetilaca, naveo je direktor Turističke organizacije grada Šapca Srđan Mitrašinović.

Štand TOŠ-a, posetila je i direktorka Turističke organizacije Srbije, sa kojom TOŠ već duži niz godina ima uspešnu saradnju, kao i direktorka TO Republike Srpske, Nada Jovanović.


Osim prirodnih lepota šabačkog kraja, kulturno-istorijskog nasleđa, posebnu pažnju privukle su i prezentacije manifestacija. Poznati duh Šapčana na šalu i doskočicu, koji oslikava čuvena „Čivijada sa Čivijaškim karnevalom“, spremnost učesnika da prepešače 37 kilometara u čast i slavu junaka o čemu govori manifestacija „Cerski marš“, ili posvećenom radu ružara, najmirisnijem Festivalu cveća „Ruže Lipolista“ kao i brojim drugim dešavanjima govorilo se u Kragujevcu.

  • Šta su to turističke manifestacije koje okupljaju veliki broj ljudi i šta je to dovelo do toga da Šabac ima duplo više turista i noćenja nego pre par godina mogli su da vide, oni koji su nama po duhu, mentalitetu slični. Uveren sam da je poseta našem štandu ono što pokazuje da se seme slobode, duh grada sjajno prima u Šumadiji, kao i da je palo na plodno tle, istakao je član Gradskog veća zadužen za turizam Božidar Katić.
    Sajam turizma i seskog turizma u Kragujevcu iz godine u godinu beleži sve veći broj posetilaca, a u okviru Sajma osim turističkih organizacija, nastup su imale i turističke agencije, banje, hoteli, udruženja, seoska turistička domaćinstva, a posebno je interesantan bio i Sajam zimnice.

2 years ago / No Comments